Nasze próbne arkusze składają się całkowicie z nowych zadań, nie pochodzących z poprzednich egzaminów i są bezpłatne. Nasz egzamin przebiega podobnie do oficjalnego. W poniedziałek, 23 kwietnia 2025 r.o godz. 9:00 opublikujemy link do pliku z próbnym arkuszem w formacie PDF. Jednocześnie udostępniamy formularz do wpisywania odpowiedzi. Po przesłaniu wypełnionego formularza otrzymasz natychmiastową informację o Twoim wyniku z zadań zamkniętych.
W formularzu możesz również zaznaczyć, które zadania otwarte sprawiły Ci najwięcej problemów. Te, które wskaże najwięcej osób, rozwiążemy i objaśnimy na żywo na naszym kanale na YouTube 24 kwietnia 2025 r. o godz. 18:00. Po streamie opublikujemy pełny klucz odpowiedzi do zadań otwartych i zamkniętych.
Jeśli piszesz nasz próbny egzamin w domu, odpowiednio się przygotuj:
Wybierz sobie taką godzinę, żeby móc pisać bez przerwy przez cały oficjalny czas przeznaczony na egzamin (170 minut w przypadku egzaminu maturalnego lub 100 minut w przypadku egzaminu ósmoklasisty).
Przed pisaniem zgromadź wszystkie potrzebne ci przedmioty. Pamiętaj, że na egzaminie maturalnym możesz korzystać wyłącznie z: długopisu lub pióra piszącego na czarno, linijki i cyrkla. Na egzaminie ósmoklasisty używanie kalkulatora jest zabronione.
Można mieć wyłącznie długopis lub pióro piszące na czarno oraz linijkę.
Odłóż na bok wszelkie urządzenia telekomunikacyjne i inne rozpraszacze.
Wyłącz powiadomienia.
Staraj się zmieścić rozwiązanie zadania w wyznaczonym miejscu na arkuszu. Pamiętaj, że na egzaminie nie będzie możliwości wykorzystania dodatkowej kartki. Jeżeli nie jesteś w stanie wydrukować arkusza, tylko wyświetlasz go sobie na ekranie, to przygotuj sobie czyste kartki, a następnie zaznacz na nich miejsce na rozwiązanie każdego zadania, odpowiadające temu z arkusza.
Spokojnie, to tylko próba, masz jeszcze czas by powtórzyć materiał przed prawdziwym egzaminem. Pomogą Ci w tym wideolekcje Pi-stacji i nagrania z webinarów powtórkowych, do których linki znajdziesz w tym artykule.