Próbne egzaminy z Pi-stacją!

Zdając sobie sprawę, jak trudno jest w warunkach pandemii COVID-19 przygotować się do egzaminów i sprawdzić stan własnej gotowości, wiosną 2020 roku zespół Pi-stacji postanowił przygotować dwa próbne egzaminy: egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy) oraz egzamin ósmoklasisty z matematyki. Próbna matura odbyła się 2 czerwca 2020 r., a do próbnego egzaminu ósmoklasisty można było przystąpić w dniach 3-4 czerwca 2020 r. W sumie w obu egzaminach wzięło udział co najmniej kilkanaście tysięcy uczniów, a kilka tysięcy wpisało swoje odpowiedzi do naszych formularzy.

Wszystkie linki wciąż są aktywne. Zachęcamy do korzystania! Nasze próbne arkusze składają się całkowicie z nowych zadań, nie pochodzących z poprzednich egzaminów. Sprawdź swoją gotowość z Pi-stacją!

Format egzaminów

Egzamin przebiegał podobnie do oficjalnego. O godzinie 9:00 rano arkusz egzaminacyjny został opublikowany jako link do pliku w formacie PDF. Jednocześnie udostępniliśmy interaktywny formularz do wpisywania odpowiedzi. Po przesłaniu formularza uczestnik egzaminu otrzymywał natychmiastową informację o uzyskanych wynikach do zadań zamkniętych. Rozwiązania zadań otwartych zostały omówione w godzinach popołudniowych w trakcie live streamów na YouTube (na kanale PistacjaMatematyka). Po zakończeniu live streamu opublikowaliśmy na niniejszej stronie pełny klucz odpowiedzi do zadań otwartych i zamkniętych.

Formularz dawał też możliwość wpłynięcia na to, które zadania otwarte zostaną omówione szczegółowo na live streamie. Po prostu uczeń zaznaczał zadania, które sprawiły mu najwięcej problemu. Te, które wskazało najwięcej osób, rozwiązaliśmy i objaśniliśmy na żywo.


Próbny egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy)

Egzamin odbył się 2 czerwca 2020 roku. Oto szczegółowy harmonogram:

2 czerwca 2020, godz. 9:00 Publikacja arkusza zadań i formularza odpowiedzi do zadań zamkniętych
2 czerwca 2020, godz. 18:00 Live stream na YouTube z rozwiązaniami wybranych zadań
2 czerwca 2020, godz. 20:00 Publikacja klucza odpowiedzi

 

Arkusz egzaminacyjny: https://bit.ly/MaturaPistacja2020Arkusz

Formularz odpowiedzi: https://forms.gle/MWE29BvipSg926XZ6

Live stream: https://youtu.be/t8HqG06dOzQ

Klucz rozwiązań: https://bit.ly/MaturaPistacja2020Klucz


Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki

Egzamin odbył się w dniach 3-4 czerwca 2020 roku. Oto szczegółowy harmonogram:

3 czerwca 2020, godz. 9:00 Publikacja arkusza zadań i formularza odpowiedzi do zadań
4 czerwca 2020, godz. 18:00 Live stream na YouTube z rozwiązaniami wybranych zadań
4 czerwca 2020, godz. 20:00 Publikacja klucza odpowiedzi

 

Arkusz egzaminacyjny: https://bit.ly/Egzamin8Pistacja2020Arkusz

Formularz odpowiedzi: https://forms.gle/sU94PUpAp26dApep6

Live stream: https://youtu.be/dcon_mxsIsQ

Klucz rozwiązań:  https://bit.ly/Egzamin8Pistacja2020Odpowiedzi


Jak pisać próbne egzaminy w warunkach domowych

  1. Wybierz sobie taką godzinę, żeby móc pisać bez przerwy przez cały oficjalny czas przeznaczony na egzamin (170 minut w przypadku egzaminu maturalnego lub 100 minut w przypadku egzaminu ósmoklasisty).
  2. Przed pisaniem zgromadź wszystkie potrzebne ci przedmioty. Pamiętaj, że na egzaminie maturalnym możesz korzystać wyłącznie z: długopisu lub pióra piszącego na czarno, linijki i cyrkla. Na egzaminie ósmoklasisty używanie kalkulatora jest zabronione. Można na niego wnieść wyłącznie długopis lub pióro piszące na czarno oraz linijkę.
  3. Odłóż na bok wszelkie urządzenia telekomunikacyjne i inne rozpraszacze.
  4. Wyłącz powiadomienia.
  5. Staraj się zmieścić rozwiązanie zadania w wyznaczonym miejscu na arkuszu. Pamiętaj że na egzaminie nie będzie możliwości wykorzystania dodatkowej kartki. Jeżeli nie jesteś w stanie wydrukować arkusza, tylko wyświetlasz go sobie na ekranie, to przygotuj sobie czyste kartki, a następnie zaznacz na nich miejsce na rozwiązanie każdego zadania, odpowiadające temu z arkusza.
  6. Spokojnie, to tylko próba, masz jeszcze czas by powtórzyć materiał przed prawdziwym egzaminem. Pomogą Ci w tym wideolekcje Pi-stacji i nagrania z webinarów powtórkowych, do których linki znajdziesz w artykule [Koronawirus] Powtórka przed egzaminami z matematyki.

Powodzenia!