Piszcie do nas!

Jako Pi-stacja od zawsze jesteśmy dla uczniów i chcemy pomagać Wam w nauce najlepiej, jak tylko potrafimy. Cieszymy się, gdy nas oglądacie, ale jeszcze bardziej, gdy dzielicie się z nami przemyśleniami i opiniami na temat naszej pracy. W końcu nie byłoby nas bez Was. Dlatego chętnie zamieszczamy Wasze wpisy. Poniżej publikujemy jeden z nich. I zachęcamy – piszcie do nas! Dzięki temu możemy zmieniać się, by jeszcze lepiej wspierać Was w codziennej nauce. Oto list, który otrzymaliśmy od Laury:

„Pierwszy raz sięgnęłam po wideolekcje Pi-stacji mniej więcej dwa lata temu. Miałam duże problemy z matmą i nie wiedziałam, co robić. Przez długi czas ignorowałam kłopoty i powtarzałam sobie, że mam jeszcze czas na poprawę. Czerwona lampka pojawiła się, gdy uzyskałam bardzo słaby wynik z pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty. Moja Mama długo musiała mnie przekonywać do wideolekcji. Po prostu trudno mi było uwierzyć, że po obejrzeniu dziesięciominutowego filmiku te kompletnie niezrozumiałe dla mnie tematy staną się jasne. Zaczęłam od rzeczy najprostszych, tych, które i tak umiałam. Po prostu, żeby się upewnić, czy dobrze rozumiem. Na filmikach wszystko było wytłumaczone dokładnie, powoli, krok po kroku, z przykładami. Język był prosty i łatwy do zrozumienia, a animacje nieinwazyjne. Filmiki zawierały również ciekawostki.

Zachęcona przeszłam więc do trudniejszych dla mnie tematów, a matma z lekcji na lekcję stawała się coraz prostsza. Kilka miesięcy przed egzaminem Pi-stacja zaczęła emitować co tydzień webinary matematyczne. Do nich również byłam sceptycznie nastawiona. Nie jestem pewna dlaczego, prawdopodobnie po prostu nie bardzo podobała mi się myśl spędzania dodatkowej godziny czasu nad matematyką, przed komputerem, i to wieczorem, już po zakończeniu lekcji. Jednak dałam się przekonać. Webinary polegały na tym, że dwójka prowadzących rozwiązywała na żywo zadania z arkuszy egzaminacyjnych, tłumacząc wszystko krok po kroku. Prowadzący zawsze rozwiązywali zadania na kilka sposobów, aby każdy mógł sobie wybrać taki, który jest według niego najprostszy i najbardziej zrozumiały. Ja ceniłam transmisje również za miłą atmosferę i humor, który towarzyszył gospodarzom przy rozwiązywaniu zadań. Te czynniki sprawiały, że jako widzka czułam się swobodnie i łatwiej było mi się skupić, a z każdym odcinkiem czułam się pewniej. Wideolekcje Pi-stacji bardzo mi pomogły. Nie mam na myśli tylko egzaminu, który – zgadnijcie? – poszedł mi o wiele lepiej niż próbny, ale i całego mojego podejścia do nauki matematyki. Nadal nie jestem świetna, ale nie boję się jej już tak, jak kiedyś. A gdy nowy temat okazuje się zbyt trudny, wiem już, gdzie znajdę darmową i skuteczną pomoc.”

Dla wszystkich, którzy oglądają Pi-stację, mamy dobre wieści: w tym roku po raz kolejny organizujemy serię powtórkowych webinarów z matematyki dla maturzystów (poziom podstawowy) i dla ósmoklasistów. Harmonogram, tematy kolejnych streamów i nagrania spotkań, które już za nami, znajdziesz w zakładce Egzaminy.

Podczas webinarów na żywo rozwiązujemy całkiem nowe, niepublikowane wcześniej zadania. A na koniec całego cyklu opublikujemy dla Was próbne arkusze egzaminacyjne, tak byście mogli sprawdzić się przed oficjalnymi egzaminami – jak zwykle bez żadnych opłat, ani podawania jakichkolwiek danych.

Wszystko, co musicie wiedzieć o bezpłatnych powtórkach Pi-stacji, zebraliśmy w poniższym filmiku.

Czekamy na Was na www.pistacja.tv/egzaminy 💚💚💚