Jak pracować z dzieckiem na Pi-stacji?

Pomóż swojemu dziecku w matematyce. Z naszą pomocą to proste na każdym poziomie.

Twoje dziecko znów przyniosło ze szkoły jedynkę. Skarży się, że matematyka jest do bani, a pani nie umie wytłumaczyć. Może akurat ten kawałek wiedzy jest dla niego trudny, a może po prostu chorowało i nie nadąża z materiałem. „Mamo/tato, pomóż mi z tymi zadaniami” to częsta prośba. Niektórym rodzicom takie korepetycje przychodzą z łatwością, ale co, jeśli np. funkcje trygonometryczne nie są Twoją mocną stroną, a wielomiany ostatni raz widziałeś we własnym podręczniku ze szkoły średniej? Z pomocą nawet najbardziej zapracowanym rodzicom przychodzą nasze wideolekcje. Biblioteka krótkich filmów edukacyjnych, dostępnych na portalu internetowym pistacja.tv oraz przez YouTube na kanale pistacjamatematyka, przy Twoim niewielkim wsparciu może zastąpić płatne (i nietanie) korepetycje.

Jak możesz je wykorzystać? W najprostszej wersji po prostu podsuwasz dziecku link do tej porcji materiału, którą ma opanować albo utrwalić (np. przed sprawdzianem). Wchodzisz na naszą stronę pistacja.tv i wyszukujesz wideo wyjaśniające dany temat. To bardzo proste. Wystarczy wpisać kilka słów kluczowych, a wyszukiwarka podpowie najodpowiedniejsze filmy i playlisty (czyli grupy filmików poświęconych temu samemu zagadnieniu). Możesz też oglądać nasze wideolekcje razem ze swoim dzieckiem. Nie obawiaj się. To nie trwa długo. Filmy trwają od kilku do maksymalnie kilkunastu minut. Dodatkowo są podzielone na mniejsze fragmenty, co ułatwia skupienie uwagi, a miejsca, w których warto byłoby sprawdzić wiedzę oglądającego są specjalnie oznaczone pulsującym znakiem pauzy. To zachęta, żeby dziecko samo spróbowało rozwiązać przedstawione zadanie lub odpowiedzieć na pytanie, zanim prowadzący pokaże, jak to zrobić.

Jeśli widzisz, że nie opanowało prezentowanej umiejętności, zasugeruj, żeby cofnąć film i obejrzeć dany fragment jeszcze raz. W newralgicznych momentach lekcji prowadzący sami sugerują niekiedy, że do pełnego zrozumienia prezentowanego tematu konieczne jest opanowanie innych fragmentów materiału. Na bieżąco staramy się uzupełniać filmy o linki do powiązanych wideolekcji, ale jeśli ich jeszcze nie ma, odpowiednie wideo można odnaleźć wpisując podane przez prowadzącego słowa kluczowe na naszej stronie. Rozpoczęliśmy również uzupełnianie już gotowych filmów o dodatkowe ćwiczenia, których wykonanie w trakcie oglądania, pozwoli lepiej utrwalić dziecku nabywane umiejętności matematyczne.

Z naszego portalu każdy film możesz pobrać na komputer, by odtworzyć go w dowolnym momencie nawet bez dostępu do sieci. Docelowo każdy film będzie posiadać transkrypcję, czyli tekstowe przedstawienie prezentowanego materiału. Dodatkowo oferujemy pdf-y plansz podsumowujących, które możesz wydrukować i wkleić dziecku do zeszytu albo powiesić mu nad biurkiem jako „przypominajkę”.

Pamiętaj. Pi-stacja gwarantuje pełną zgodność z podstawą programową, pełne pokrycie programu nauczania i najwyższą jakość. Obecnie oferujemy wideolekcje w pełni pokrywające podstawę programową z zakresu szkoły podstawowej. Pracujemy nad liceum. Wszystkie nasze filmy (wideolekcje) są przygotowywane przez doświadczonych korepetytorów i konsultowane przez nauczycieli matematyki z wieloletnim stażem pod kątem merytorycznym i metodologicznym. Przechodzą też staranną korektę. Filmom Pi-stacji po prostu możesz zaufać.