Wyniki wyszukiwania

Filtry:
Matematyka Szkoła Ponadpodstawowa
Znaleziono 27

Wybierz poziom edukacyjny


Wybierz przedmiot


Materiały w języku ukraińskim / Українські матеріали

Wielokąty foremne

miniatura
Opis: Ta playlista dotyczy wielokątów foremnych. Dowiesz się z niej, czym charakteryzuje się wielokąt foremny i jak sprawdzić, czy dany wielokąt jest foremny. Poznasz wzór na wyznaczenie miary kąta wewnętrzego wielokąta foremnego i zobaczysz, jak został wyprowadzony. Nauczysz się też, jak obliczyć liczbę przekątnych w wielokątach foremnych. Poznasz również najważniejsze własności sześciokąta foremnego: miarę jego kąta wewnętrznego, pole oraz długość przekątnych.
Poziom:
Szkoła Podstawowa VII-VIII Szkoła Ponadpodstawowa

Kąty i koła

miniatura
Opis: Ta playlista dotyczy kątów i kół. Dowiesz się z niej ile punktów wspólnych mogą mieć dwa okręgi, jak określić wzajemne położenie okręgów, jak rozpoznać kąt środkowy, jak rozpoznać kąt wpisany, co mówi twierdzenie o kątach wpisanym i środkowym opartych na tym samym łuku, jaką miarę ma kąt wpisany oparty na średnicy, co to jest wycinek koła, jak obliczyć pole wycinka koła, jaką częścią obwodu całego koła jest długość łuku, jak policzyć długość łuku, jaką miarę mają kąty wpisane, oparte na tym samym łuku, jak wygląda dowód twierdzenia o kącie wpisanym i kącie środkowym opartych na tym samym łuku oraz jak wygląda dowód twierdzenia o kątach wpisanych opartych na łukach tej samej długości.
Poziom:
Szkoła Ponadpodstawowa

Podobieństwo trójkątów

miniatura
Opis: Ta playlista dotyczy trójkątów podobnych. Dowiesz się z niej, jak rozpoznać kiedy trójkąty są podobne, jak znaleźć trójkąty podobne w trójkątach, w czworokątach i w okręgach, jak wykorzystywać podobieństwo trójkątów w zadaniach, jaką długość ma odcinek łączący środki boków trójkąta, co to jest twierdzenie Talesa i jak je stosować w zadaniach.
Poziom:
Szkoła Ponadpodstawowa

Podobieństwo wielokątów

miniatura
Opis: Ta playlista dotyczy podobieństwa wielokątów. Dowiesz się z niej, jak wskazać wielokąty podobne oraz jakie figury zawsze są podobne. Poznasz cechy podobieństwa trójkątów i nauczysz się, jak wykorzystywać je w zadaniach. Dowiesz się, czym jest skala podobieństwa figur i poznasz jej związek ze stosunkiem pól figur podobnych. Nauczysz się jak wyznaczać skalę podobieństwa i jak wykorzystywać ją do wyznaczania boków i pól figur podobnych.
Poziom:
Szkoła Ponadpodstawowa