Dowiedz się: w jaki sposób podzielić ułamek zwykły przez ułamek zwykły, jak zamienić dzielenie ułamków zwykłych na mnożenie, w jaki sposób skracać ułamki zwykłe przy dzieleniu.
Dowiedz się: jak od całości odjąć liczbę mieszaną, jak odjąć od siebie dwie liczby mieszane, co zrobić, gdy część ułamkowa pierwszej liczby jest mniejsza od części ułamkowej drugiej liczby.
Dowiedz się: jak podzielić liczbę dziesiętną przez 10, 100 lub 1000, jak zmienia się położenie przecinka w wyniku dzielenia, jak ustalić, gdzie postawić przecinek w wyniku dzielenia.
Dowiedz się: W jaki sposób podzielić dwie liczby mieszane, co zrobić z całościami, gdy chcemy podzielić liczby mieszane, czy podczas dzielenia liczb mieszanych można skracać ułamki.
Dowiedz się: w jaki sposób dodawać w pamięci liczby dziesiętne, dlaczego warto zaczynać dodawanie od części ułamkowych, co zrobić, gdy suma groszy jest większa niż jeden złoty.
Dowiedz się: jak podnieść do potęgi liczbę dziesiętną, jak zapisać potęgowanie liczb dziesiętnych, jak obliczyć drugą i trzecią potęgę liczby dziesiętnej, jak ułatwić sobie obliczanie potęg liczb dziesiętnych.
Dowiedz się: w jaki sposób odejmować w pamięci liczby dziesiętne, co zrobić, gdy od części dziesiątych pierwszej liczby nie można odjąć części drugiej liczby, jak obliczyć wynik odejmowania za pomocą dodawania.
Dowiedz się: jak sprytnie obliczyć w pamięci sumę lub różnicę liczb dziesiętnych, w jaki sposób porównać dystans maratonu i biegu rzeźnika, jak wykorzystać fakt, że dodawanie jest odwrotnością odejmowania.
Dowiedz się: jak podzielić pisemnie dwie liczby dziesiętne, w jaki sposób zapisać liczby dziesiętne do dzielenia, co zrobić z przecinkami, aby dzielenie było łatwiejsze, gdzie wstawić przecinki po zakończonym dzieleniu.
Dowiedz się: jak dodaje się ułamki dziesiętne sposobem pisemnym, jak odejmuje się ułamki dziesiętne sposobem pisemnym, jak odejmuje się od liczby naturalnej liczbę dziesiętną.
Dowiedz się: jak pisemnie podzielić liczbę mniejszą przez większą, co zrobić, by zamiast wyniku z resztą otrzymać wynik w postaci liczby dziesiętnej, jak inaczej zapisać wynik dzielenia z resztą.
Dowiedz się: jak obliczyć, o ile jeden ułamek dziesiętny jest większy lub mniejszy od drugiego, gdzie wykorzystujemy porównywanie różnicowe ułamków dziesiętnych.
Dowiedz się: jak szacować wyniki dodawania i odejmowania liczb dziesiętnych, gdzie i kiedy przydaje się szacowanie wyników dodawania i odejmowania liczb dziesiętnych.
Dowiedz się: jak oszacować wynik mnożenia liczb dziesiętnych, jak oszacować wynik dzielenia liczb dziesiętnych, jak sprytnie obliczyć przybliżony koszt zakupów.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Czytaj więcej...