Dowiedz się: jak sprawdzić, czy para liczb jest rozwiązaniem układu równań, czy sprawdzenie jednego równania jest wystarczające do rozwiązania, co jest rozwiązaniem układu równań.
Dowiedz się: jak rozwiązywać równania metodą podstawiania, co to znaczy podstawić niewiadomą, jak podstawiać jedną niewiadomą w miejsce drugiej, jak przekształcić równanie po podstawieniu.
Dowiedz się: kiedy można dodawać równania stronami, jak przekształcać równania, czym jest współczynnik przy niewiadomej, jak właściwie stosować metodę przeciwnych współczynników.
Dowiedz się: jak zapisać dane z zadania w postaci układu równań, jak wybrać metodę rozwiązania układu równań, jak rozwiązać układ równań metodą przeciwnych współczynników.
Dowiedz się: jak nazywamy układ równań, który nie ma rozwiązań, co to jest układ sprzeczny, jak nazywamy układ równań, który ma nieskończenie wiele rozwiązań, co to jest układ nieoznaczony, jak nazywamy układ równań, który ma dokładnie jedno rozwiązanie, co to jest układ oznaczony.
Dowiedz się: jak zapisać zależność między cyfrą dziesiątek a cyfrą jedności w liczbie dwucyfrowej, jak zapisać liczbę kilka razy większą lub mniejszą, jak zapisać liczbę powiększoną lub pomniejszoną.
Dowiedz się: jak obliczyć wiek osób z różnicy ich wieku, jak opisać wzorem, ile lat miał ktoś n lat temu, jak opisać wzorem, ile lat będzie miał ktoś za n lat, jak wykorzystać oś czasu do rozwiązywania zadań związanych z wiekiem.
Dowiedz się: jak znaleźć wielkość oznaczającą 100%, jak zapisać zależności między wielkościami w roztworach, jak zapisać zależności między wielkościami w stopach metali.
Dowiedz się: czym jest równanie pierwszego stopnia, jak rozpoznać równanie pierwszego stopnia, jaka jest interpretacja graficzna równania pierwszego stopnia z dwiema niewiadomymi, jak sprawdzić, czy punkt należy do wykresu funkcji.
Dowiedz się: jak rozwiązać układ równań metodą graficzną, jak znaleźć punkt przecięcia się dwóch prostych na płaszczyźnie, jak narysować wykres prostej.
Dowiedz się: jak zapisać układ równań opisujący problem, jak znaleźć wielkość stałą w zadaniu, jak stosować wzór na prędkość w zadaniach tekstowych, jak stosować metodę graficzną do rozwiązywania zadań tekstowych.
Dowiedz się: ile równań jest koniecznych do rozwiązania zadania z dwoma niewiadomymi, jak zapisać układ równań na podstawie danych z zadania, co jest rozwiązaniem układu równań.
Poziom: Szkoła Ponadpodstawowa
Punkty podstawy: MAT-LIC-IV.1
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Czytaj więcej...