Wyniki wyszukiwania ( 1020 )
Węglowodory
Opis:
Z tej playlisty dowiesz się, czym są węglowodory, jak są zbudowane i jaka jest różnica między węglowodorami nasyconymi i nienasyconymi. Poznasz wzory i nazwy systematyczne pierwszych pięciu związków z szeregów homologicznych alkanów, alkenów i alkinów oraz ich właściwości fizyczne i chemiczne. Dowiesz się także, czym jest ropa naftowa, jakie są produkty jej destylacji oraz jakie zastosowanie mają polimery.
Ostrosłupy - zadania
Dowiesz się:
jak wyznaczać długości krawędzi ostrosłupa, jak wyznaczać objętość ostrosłupa, jak wyznaczać pole powierzchni ostrosłupa.
Ostrosłup prawidłowy czworokątny i sześciokątny - obliczanie długości odcinków
Dowiesz się:
jak obliczyć wysokość ostrosłupa prawidłowego czworokątnego znając długości krawędzi bocznych i podstawy, jak obliczyć odpowiednie odcinki w kwadracie, jak obliczyć krawędź boczną ostrosłupa prawidłowego czworokątnego znająć długości wysokości i krawędzi podstawy, jak obliczyć wysokość ostrosłupa prawidłowego sześciokątnego znając długości krawędzi bocznych i podstawy.
Ostrosłup prawidłowy trójkątny - obliczanie długości odcinków
Dowiesz się:
jak obliczyć wysokość ostrosłupa prawidłowego trójkątnego znając długości krawędzi bocznych i podstawy, jak obliczyć odpowiednie odcinki w trójkącie równobocznym, jak obliczyć wysokość ściany bocznej ostrosłupa prawidłowego trójkątnego znając wysokość ostrosłupa i długość krawędzi podstawy.
Siatka i pole powierzchni ostrosłupa
Dowiesz się:
jak rozróżniać siatki ostrosłupów, czym jest pole powierzchni ostrosłupa, jak obliczać pole powierzchni ostrosłupa.
Rysowanie ostrosłupów
Dowiesz się:
czym jest rzut równoległy, jak rysować ostrosłupy prawidłowe czworokątne, jak rysować ostrosłupy prawidłowe trójkątne, jak rysować ostrosłupy prawidłowe sześciokątne, jak rysować dowolne ostrosłupy.
Objętość ostrosłupa
Dowiesz się:
gdzie w ostrosłupie znajduje się wysokość, czym jest spodek wysokości, jak obliczyć wysokość ostrosłupa.
Rodzaje ostrosłupów
Dowiesz się:
czym jest ostrosłup, w jaki sposób opisywać ostrosłupy, jak nazywać ostrosłupy, czym charakteryzuje się ostrosłup prawidłowy, czym jest czworościan foremny.
Ostrosłupy
Opis:
Ta playlista dotyczy ostrosłupów. Dowiesz się z niej czym są ostrosłupy, jak je opisywać oraz nazywać. Nauczysz się jak obliczać ich objętość i jak rysować dowolne ostrosłupy. Poznasz sposoby na rysowanie ich siatek oraz na wyznaczanie pola powierzchni. Dowiesz się też, jak obliczać odcinki w ostrosłupach korzystając z twierdzenia Pitagorasa.
Suma kątów w trójkącie
Dowiesz się:
dlaczego suma miar kątów wewnętrznych w trójkącie wynosi 180 stopni, ile wynosi suma miar kątów wewnętrznych w trójkącie, czy w każdym trójkącie suma miar kątów wewnętrznych wynosi 180 stopni, jak obliczyć miarę brakującego kąta w trójkącie, co to jest kąt dopisany.
Pole pierścienia kołowego
Dowiesz się:
co to są okręgi współśrodkowe, co to jest pierścień kołowy, jak obliczyć pole pierścienia kołowego.
Pole koła
Dowiesz się:
jak obliczyć pole koła.
Liczba pi i obwód koła
Dowiesz się:
co to jest liczba pi, jak obliczyć obwód koła, jak obliczyć długość okręgu.
Koło i okrąg
Opis:
Ta playlista dotyczy kół i okręgów. Dowiesz się z niej czym jest liczba pi i w jaki sposób wyznaczyć obwód koła i długość okręgu. Poznasz również przybliżenia liczby pi wykorzystywane w zadaniach matematycznych. Nauczysz się, w jaki sposób obliczać pole koła. Dowiesz się, czym charakteryzują się okręgi współśrodkowe i jaką figurą geometryczną jest pierścień kołowy. Poznasz też sposoby na obliczenie pola pierścienia kołowego.
Notacja wykładnicza - zadania tekstowe
Dowiesz się:
jak rozwiązywać zadania z wykorzystaniem notacji wykładniczej, jak mnożyć i dzielić liczby zapisane w notacji wykładniczej, jak dodawać i odejmować liczby zapistane w notacji wykładniczej.
Notacja wykładnicza - zamiana jednostek
Dowiesz się:
jak zamieniać jednostki długości i wagi z wykorzystaniem notacji wykładniczej, jak zamieniać jednostki powierzchni z wykorzystaniem notacji wykładniczej, jak zamieniać jednostki objętości z wykorzystaniem notacji wykładniczej.
Zapisywanie małych liczb w notacji wykładniczej
Dowiesz się:
jak zamienić małe liczby zapisane w notacji wykładniczej na ułamek dziesiętny, jak zapisać liczby mniejsze od 1 za pomocą notacji wykładniczej.
Działania na potęgach o wykładniku ujemnym
Dowiesz się:
jak wykonywać operacje mnożenia i dzielenia potęg o wykładnikach ujemnych, jak wykonywać operację potęgowania potęgi o wykładniku ujemnym.
Czym jest potęga o wykładniku ujemnym?
Dowiesz się:
czym jest potęga o wykładniku ujemnym, jak obliczać potęgi o wykładniku ujemnym, jak obliczać ułamki podniesione do potęgi o wykładniku ujemnym.
Zapisywanie dużych liczb w notacji wykładniczej
Dowiesz się:
czym jest notacja wykładnicza, jak zapisywać duże liczby za pomocą notacji wykładniczej, jak porównywać liczby zapisane w notacji wykładniczej.