Wyniki wyszukiwania ( 42 )

miniatura

Tajemnice etykiet spożywczych

Dowiesz się: jakie informacje powinny znaleźć się na etykietach żywności oraz jak je prawidłowo odczytywać, jakie są najczęstsze alergeny, jak odczytywać z etykiety wartość odżywczą produktu spożywczego, że termin „wartość energetyczna” to to samo, co kaloryczność produktu, jakie substancje zaliczamy do konserwantów, barwników, emulgatorów, przeciwutleniaczy i stabilizatorów, gdzie znaleźć informacje o tym, jak przechowywać produkty spożywcze.
miniatura

Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego

Dowiesz się: jakie sprzęty gospodarstwa domowego (AGD) potrzebują prądu do działania, jakie urządzenia zaliczamy do dużego AGD, a jakie do małego AGD, co to są tabliczki znamionowe i jakie informacje możemy na nich znaleźć, jak wyglądają etykiety energetyczne i czego możemy się z nich dowiedzieć.
miniatura

Instalacja gazowa

Dowiesz się: co to jest instalacja gazowa, jakie elementy wchodzą w skład instalacji gazowej, jak powinny przebiegać rury z gazem i gdzie umieszczać zawory, jakie urządzenia podłączamy do instalacji gazowej, jak się zachować, kiedy wyczujesz w pomieszczeniu zapach gazu.
miniatura

Obwody elektryczne

Dowiesz się: co to jest prąd, czym jest obwód elektryczny i z jakich elementów się składa, jak oznaczamy na rysunkach najważniejsze elementy obwodu elektrycznego, jakie są rodzaje obwodów elektrycznych.
miniatura

Instalacja elektryczna

Dowiesz się: co to jest instalacja elektryczna, jakie elementy wchodzą w skład instalacji elektrycznej, jak rozplanować rozmieszczenie gniazdek i włączników w mieszkaniu/domu, jakie urządzenia podłączamy do instalacji elektrycznej.
miniatura

Instalacja centralnego ogrzewania

Dowiesz się: co to jest instalacja centralnego ogrzewania, co wchodzi w skład instalacji centralnego ogrzewania, jakie są rodzaje instalacji centralnego ogrzewania, co może być źródłem ciepła w domu lub mieszkaniu.
miniatura

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Dowiesz się: co to jest instalacja hydrauliczna i co się na nią składa, za co odpowiada instalacja wodna, a za co instalacja kanalizacyjna, jak powinna być rozplanowana i zamontowana instalacja hydrauliczna, jakie urządzenia końcowe podłączamy do sieci hydraulicznej.
miniatura

Dom – miejsce, w którym mieszkasz

Dowiesz się: co to jest dom i jak powstaje, jakie są kolejne etapy budowy domu, jaką rolę w procesie budowy domu odgrywa: architekt, geodeta, murarz, cieśla, dekarz, elektryk, hydraulik, architekt krajobrazu, ogrodnik, czym zajmuje się ekipa wykończeniowa oraz kto wchodzi w jej skład.
miniatura

Manewry na drodze

Dowiesz się: jakie podstawowe manewry wykonuje rowerzysta na drodze, na czym polega włączanie się do ruchu, jakie zasady obowiązują przy skręcie w lewo, a jakie przy skręcie w prawo, jaka jest różnica między omijaniem a wymijaniem, jak bezpiecznie wyprzedzać, jak bezpiecznie zawracać i w jakich miejscach nie wolno tego robić.
miniatura

Znaki nakazu

Dowiesz się: jakie są charakterystyczne cechy znaków nakazu, jaką rolę pełnią znaki nakazu na drogach, jakie są zasady umieszczania znaków nakazu na drogach, jakie są najważniejsze znaki nakazu.
miniatura

Znaki zakazu

Dowiesz się: jakie są charakterystyczne cechy znaków zakazu, jaką rolę pełnią znaki zakazu na drogach, jakie są zasady umieszczania znaków zakazu na drogach, jakie są najważniejsze znaki zakazu.
miniatura

Znaki ostrzegawcze

Dowiesz się: jakie są charakterystyczne cechy znaków ostrzegawczych, jaką rolę pełnią znaki ostrzegawcze na drogach, jakie są zasady umieszczania znaków ostrzegawczych na drogach, jakie są najważniejsze znaki ostrzegawcze.
miniatura

Rowerzysta na drodze

Dowiesz się: którymi częściami drogi publicznej można poruszać się na rowerze, czy można jechać na rowerze po chodniku oraz jakich zasad należy wtedy przestrzegać, jakie są zasady poruszania się po drodze pieszo-rowerowej, na jakie drogi nie można wjechać rowerem, jakie są zasady przejeżdżania przez przejazd rowerowy, czy rowerzysta może przejechać rowerem przez przejście dla pieszych, jak poruszać się po drogach jadąc na rowerze w grupie.
miniatura

Wyprawa na piknik

Dowiesz się: jak w praktyce wykorzystać wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego.
miniatura

Zasady poruszania się na rondzie

Dowiesz się: jakie skrzyżowania nazywamy skrzyżowaniami o ruchu okrężnym, czy rondo to to samo, co skrzyżowanie o ruchu okrężnym, jakie zasady obowiązują uczestników ruchu na skrzyżowaniach o ruchu okrężnym, czy na takich skrzyżowaniach należy stosować się do „zasady prawej ręki”.
miniatura

Zasady poruszania się na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną

Dowiesz się: jakie zasady obowiązują uczestników ruchu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, czy na takich skrzyżowaniach obowiązuje „zasada prawej ręki”, czy zielone światło zawsze oznacza, że możesz bezwarunkowo przejechać przez skrzyżowanie.
miniatura

Zasady poruszania się na skrzyżowaniach z drogą z pierwszeństwem

Dowiesz się: jakie skrzyżowania nazywamy skrzyżowaniami z pierwszeństwem przejazdu, jakie zasady obowiązują uczestników ruchu drogowego na skrzyżowaniach z pierwszeństwem przejazdu, czy na takich skrzyżowaniach trzeba stosować się do znaków drogowych i kiedy obowiązuje na nich „zasada prawej ręki”.
miniatura

Skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem - wprowadzenie

Dowiesz się: jakie znaki możesz spotkać na skrzyżowaniach, co oznacza i jak wygląda znak „droga z pierwszeństwem przejazdu”, co oznaczają i jak wyglądają znaki „stop” i „ustąp pierwszeństwa”, i jaka jest między nimi różnica, jaką drogę nazywamy główną, a jaką – podporządkowaną.
miniatura

Zasady poruszania się na skrzyżowaniach równorzędnych

Dowiesz się: jakie skrzyżowania nazywamy równorzędnymi, jakie zasady obowiązują uczestników ruchu na skrzyżowaniach równorzędnych, czym jest „zasada prawej ręki” i jak należy się nią kierować na skrzyżowaniach równorzędnych.
miniatura

Naprawa roweru

Dowiesz się: jak wykonać drobne naprawy w rowerze, jak zdjąć oponę z obręczy, jak zlokalizować miejsce przebicia dętki, jak sprawnie wymienić lub załatać dętkę, co zrobić, gdy w trakcie jazdy spadnie łańcuch.