Wyniki wyszukiwania ( 1228 )
Obliczenia praktyczne - prędkość, droga i czas
Opis:
Ta playlista dotyczy praktycznego obliczania prędkości, drogi i czasu. Dowiesz się z niej, jak obliczyć pokonaną drogę przy danej prędkości i danym czasie metodą graficzną, za pomocą proporcji lub za pomocą wzoru. Poznasz metodę zamiany jednostek prędkości. Dowiesz się także, czym jest prędkość średnia, jak obliczyć prędkość przy danej drodze i danym czasie, czy jak obliczyć czas przy danej drodze i danej prędkości za pomocą proporcji i za pomocą wzoru.
Przedstawianie danych – wykresy punktowe i liniowe
Dowiesz się:
jak odczytywać dane z wykresu punktowego, jak odczytywać dane z wykresu liniowego, czym różni się wykres punktowy od wykresu liniowego.
Przedstawianie danych – tabele i wykresy
Dowiesz się:
jak odczytywać dane z tabeli, jak odczytywać dane z wykresu słupkowego, jak odczytywać dane z wykresu kołowego.
Czym jest statystyka?
Dowiesz się:
czym jest statystyka, po co zbieramy dane, jak porównywać dane.
Obliczenia praktyczne - tabele i wykresy
Opis:
Ta playlista stanowi wprowadzenie do statystyki opisowej. Dowiesz się z niej, czym jest statystyka i po co z niej korzystamy. Nauczysz się korzystać z tabel, wykresów słupkowych oraz wykresów kołowych. Poznasz też różnice między wykresami punktowymi i liniowymi oraz dowiesz się, w jakich sytuacjach wykorzystywać każdy z nich.
Zasady odczytywania i zapisywania liczb do 3000 w systemie rzymskim
Dowiesz się:
jak w systemie rzymskim zapisuje się duże liczby (do 3000), jak odczytuje się takie liczby, jak zamieniać zapis liczby w systemie rzymskim na taki w systemie arabskim i na odwrót.
Siatka geograficzna i kartograficzna
Dowiesz się:
czym jest globus, co to jest siatka geograficzna i siatka kartograficzna, jakie są cechy południków i równoleżników.
Lądy i oceany na Ziemi
Opis:
Z playlisty dowiesz się, czym jest globus. Poznasz elementy siatki geograficznej poprowadzonej na globusie. Dowiesz się, jak nazywają się kontynenty i oceany na naszej planecie oraz poznasz ich położenie. Dowiesz się, co to była epoka wielkich odkryć geograficznych. Poznasz największych podróżników, ich odkrycia oraz trasy, którymi podróżowali.
Guzikowy rowerek
Dowiesz się:
jak prawidłowo zaplanować wykonanie pracy praktycznej, jakich narzędzi i materiałów potrzeba do wykonania metalowego rowerka-zabawki, jak wygląda plan działania i kolejne czynności niezbędne, aby stworzyć guzikowy rowerek.
Ściegi ręczne
Dowiesz się:
jakie wyróżnia się podstawowe ściegi ręczne, jak obsługiwać maszynę do szycia, jak prawidłowo zaplanować wykonanie pracy praktycznej, jakie narzędzia i materiały są niezbędne do wykonania maskotki pistacji, jak wygląda plan działania i kolejne czynności niezbędne do uszycia maskotki pistacji.
Narzędzia w technice
Dowiesz się:
jakie narzędzia wykorzystuje się do prac praktycznych z papieru, drewna, tworzyw sztucznych, metalu, do czego służą te narzędzia i co można nimi zrobić.
Radość tworzenia
Opis:
Z tej playlisty dowiesz się, na czym polega filcowanie, poznasz podstawowe ściegi ręczne i podstawy obsługi maszyny do szycia. Powiemy Ci, jak prawidłowo zaplanować wykonanie pracy praktycznej i jakie narzędzia i materiały są niezbędne do wykonywania prac praktycznych z papieru, drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Pokażemy Ci też, jak wygląda plan działania zawierający czynności, jakie należy po kolei wykonać, aby stworzyć daną pracę.
Kompozyty
Dowiesz się:
co to są materiały kompozytowe i jak są zbudowane, jak dzielimy kompozyty ze względu na ich budowę, jakie właściwości mają konkretne kompozyty, w jakich dziedzinach życia kompozyty znajdują zastosowanie.
Papierowa historia
Dowiesz się:
z czego powstaje papier, jakie są właściwości papieru, jakie są etapy produkcji papieru, jak dbać o wyroby wykonane z papieru, w jakich dziedzinach życia papier znajduje zastosowanie.
Tajemnice etykiet spożywczych
Dowiesz się:
jakie informacje powinny znaleźć się na etykietach żywności oraz jak je prawidłowo odczytywać, jakie są najczęstsze alergeny, jak odczytywać z etykiety wartość odżywczą produktu spożywczego, że termin „wartość energetyczna” to to samo, co kaloryczność produktu, jakie substancje zaliczamy do konserwantów, barwników, emulgatorów, przeciwutleniaczy i stabilizatorów, gdzie znaleźć informacje o tym, jak przechowywać produkty spożywcze.
Elektryczny sprzęt gospodarstwa domowego
Dowiesz się:
jakie sprzęty gospodarstwa domowego (AGD) potrzebują prądu do działania, jakie urządzenia zaliczamy do dużego AGD, a jakie do małego AGD, co to są tabliczki znamionowe i jakie informacje możemy na nich znaleźć, jak wyglądają etykiety energetyczne i czego możemy się z nich dowiedzieć.
Instalacja gazowa
Dowiesz się:
co to jest instalacja gazowa, jakie elementy wchodzą w skład instalacji gazowej, jak powinny przebiegać rury z gazem i gdzie umieszczać zawory, jakie urządzenia podłączamy do instalacji gazowej, jak się zachować, kiedy wyczujesz w pomieszczeniu zapach gazu.
Obwody elektryczne
Dowiesz się:
co to jest prąd, czym jest obwód elektryczny i z jakich elementów się składa, jak oznaczamy na rysunkach najważniejsze elementy obwodu elektrycznego, jakie są rodzaje obwodów elektrycznych.
Instalacja elektryczna
Dowiesz się:
co to jest instalacja elektryczna, jakie elementy wchodzą w skład instalacji elektrycznej, jak rozplanować rozmieszczenie gniazdek i włączników w mieszkaniu/domu, jakie urządzenia podłączamy do instalacji elektrycznej.
Instalacja centralnego ogrzewania
Dowiesz się:
co to jest instalacja centralnego ogrzewania, co wchodzi w skład instalacji centralnego ogrzewania, jakie są rodzaje instalacji centralnego ogrzewania, co może być źródłem ciepła w domu lub mieszkaniu.