Dowiedz się: jak udowodnić podzielność liczb zawierających potęgi, jak wykazać równość wyrażeń z potęgami i pierwiastkami, jak rozwiązywać zadania dowodowe z wykorzystaniem praw działań na potęgach i pierwiastkach.
Dowiedz się: jak upraszczać wyrażenia wykorzystując potęgi o wykładniku wymiernym, jak skutecznie obliczać wyrażenia z potęgami o wykładnikach wymiernych.
Dowiedz się: czym jest potęga o wykładniku wymiernym, jak obliczać potęgi o wykładniku wymiernym, jak zamienić potęgę o wykładniku wymiernym na pierwiastek.
Dowiedz się: jak upraszczać wyrażenia z pierwiastkami, jak wyłączyć czynnik przed pierwiastek, jak w skuteczny sposób rozwiązywać skomplikowane wyrażenia z pierwiastkami.
Dowiedz się: czym są pierwiastki kwadratowe, pierwiastki sześcienne i pierwiastki wyższych stopni, jak obliczać pierwiastki wyższych stopni, jak obliczać wyrażenia z pierwiastkami.
Dowiedz się: jak rozwiązywać proste nierówności z wartością bezwzględną metodą algebraiczną, jak rozróżnić metody rozwiązywania prostych nierówności z wartością bezwzględną.
Dowiedz się: jak rozwiązywać geometrycznie proste nierówności z wartością bezwzględną, jak interpretować graficznie proste nierówności z wartością bezwzględną.
Dowiedz się: jak opisać odległość między dwoma punktami przy pomocy wartości bezwzględnej, jak algebraicznie rozwiązywać proste równania z wartością bezwzględną, jak interpretować graficznie proste równania z wartością bezwzględną.
Dowiedz się: co to jest wartość bezwzględna, jak liczyć wartość bezwzględną z liczby rzeczywistej, jak zapisać wyrażenie algebraiczne z wartością bezwzględną.
Dowiedz się: które twierdzenia dotyczące logarytmów warto zastosować w podanej sytuacji, jak zastosować twierdzenie o dodawaniu logarytmów, jak zastosować twierdzenie o odejmowaniu logarytmów, jak zastosować twierdzenie o potędze liczby logarytmowanej, jak rozwiązać zadanie z logarytmami, których nie da się policzyć.
Dowiedz się: co to jest logarytm, co to jest podstawa logarytmu, co to jest liczba logarytmowana, jaka może być podstawa logarytmu, jaka może być liczba logarytmowana, jak obliczyć logarytm z danej liczby.
Dowiedz się: co to jest liczba pierwsza, co to jest liczba złożona, jak wykorzystać NWD (Największy wspólny dzielnik), jak wykorzystać NWW (Najmniejsza wspólna wielokrotność), jakie są cechy podzielności liczb, co to jest liczba całkowita, co to jest liczba naturalna, co to jest reszta z dzielenia.
Dowiedz się: co to jest liczba wymierna, jak zapisać liczbę wymierną, jak zamienić rozwinięcie dziesiętne okresowe na ułamek zwykły, jak wykonywać działania na liczbach wymiernych.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Czytaj więcej...